Suarez fiton kepucen e arte

Suarez fiton kepucen e arte

86
SHPËRNDAJE

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ka fituar sot trofeun “Këpuca e Artë”, si golashënuesi më i mirë për sezonin 2015-2016.Me 40 golat e tij, uruguaiani ka lënë pas Ronaldon dhe shokun e tij të skuadrës Lionel Messin.

“Falenderoj Barcelonën, shokët e mi të skuadrës, është meritë e tyre që unë fitova këtë trofe”, u shpreh futbollisti.

Kjo është hera e dytë që futbollisti i Uruguait ka fituar këtë cmim pasi e para ka qenë kur luante me skuadrën e Liverpool-it.

S'KA KOMENTE