Stuhia e forte ne Fier , shkaterron tribunen e stadiumit

Stuhia e forte ne Fier , shkaterron tribunen e stadiumit

500
SHPËRNDAJE

Moti i keq dhe ererat e forta me shpejtesi deri ne 50 km/h ne pasditen e sotme kane shkaktuar probleme ne Fier. Era e forte ka shkulur konstruksionin metalik te tribunes se stadiumit te Fierit . Fatmiresisht nuk ka pasur te plagosur ne njerez por vetem deme materiale. 

Per  shkak te ererave te forta gjithashtu jane  krijuar probleme ne rrjetin elektrik. jane demtuar disa linja te OSHEE, kane rene dhe disa peme mbi keto linja te energjise elektrike, kryesisht zonat Patos ,Roskovec Mallakaster.Nga OSHEE po punohet per rikthimin e energjise sa me shpejt per kosumatoret

S'KA KOMENTE