Van Gaal do të qëndrojë

Van Gaal do të qëndrojë

25
SHPËRNDAJE

Krahas të gjitha spekulimeve të bëra me muaj se Louis van Gaal në fund të sezonit do të braktis pankinën e Manchester United dhe se në këtë pozicion do ta zëvendësojë ish-menaxheri i Chelsea-t Jose Mourinho, strategu holandez deklaroi se mbetet në Old Trafford edhe sezonin e ardhshëm.

Eksperti 64-vjeçar i futbollit tha se do të respektojë kontratën trevjeçare, të cilën e arriti me “Djajtë e Kuq” në vitin 2014, duke insistuar se nuk do të shkojë askund.

“Çdo të dielë në gjashtë muajt kam qenë ‘i shkarkuar’, por unë ende jam këtu. Por, kjo më ka ndodhur në çdo klub ku kam qenë”, ka thënë Van Gaal, transmetojnë mediat britanike.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.