UEFA heton Shqipërinë dhe Rumaninë pas ndeshjes

UEFA heton Shqipërinë dhe Rumaninë pas ndeshjes

103
SHPËRNDAJE

UEFA heton Shqipërinë dhe Rumaninë pas ndeshjes që i dha 3 pikët e fitores përfaqësueses kuqezi.

Shkaku i hetimit janë akuzat për hedhjen në fushë të sendeve të ndaluara gjatë ndeshjes. Tifozët e dy ekipeve kanë hedhur fishekzjarre teksa dy përfaqësueset po luanin në fushën e blertë. Sipas UEFA-s Shqipëria do të hetohet edhe për zbritje të tifozëve në fushë.

Nuk dihet ende masa që do merret pas përfundimit të hetimit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.