Të përgatisim gjeneratat e reja për arenat ndërkombëtare të futbollit

Të përgatisim gjeneratat e reja për arenat ndërkombëtare të futbollit

34
SHPËRNDAJE

ryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka marrë pjesë sot në përurimin e fushës sportive dhe parkun Dardania në Gjilan, pas takimit të një dite më parë me pëfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s.

Kryeministri i Kosovës Mustafa në një postim në rrjetin social Facebook, paraditen e së enjtes, shprehet se, “në ambiente të tilla sportive, do të përgatiten gjeneratat e reja për arenat ndërkombëtare të futbollit por edhe të disiplinave tjera sportive”.

“Dje prita në takim zyrtarët e lartë të UEFA-s dhe FIFA-s, kurse sot përuruam fushën sportive dhe parkun Dardania. Kosova është në rrugë të pandalshme të anëtarësimit në shtëpitë më të mëdha të futbollit dhe sportit botëror”, shkruan Mustafa.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.