Sportistja turke vazhdon të shkruajë histori

Sportistja turke vazhdon të shkruajë histori

57
SHPËRNDAJE

Büyükakçay, në historinë e tenisit turk, është tenistja e parë që ka arritur suksesin për të mbetur në tablonë kryesore në tuneun Grand Slam.

Përfaqësuesja e Turqisë, zë vend në shkallën e 85-të në radhitjen botërore dhe me pikët e regjistruara pas fitores së WTA Istanbul Cup, në sezonin e tretë të turneut Grand Slam që do të zhvillohet në muajin korrik, pa luajtur në turin eliminator të Wimbledon, ka të drejtën për të filluar garën drejtpërsëdrejti me ndeshjet e tablosë kryesore.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.