Skënderbeu një vit jashtë Evropës

Skënderbeu një vit jashtë Evropës

56
SHPËRNDAJE

Skuadra e Skënderbeut ka trukuar ndeshjet. Skuadra e Skënderbeut do të qëndrojë një vit jashtë Ligës së Kampionëve.

Ky është vendimi Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë.

Siç mësohet, korçarët nuk do të luajnë ndaj Ferencvaroshit, ekipi me të cilin do luante në datën 12 Korrik, por skuadra në fjale do kualifikohet direkt.

Skënderbeu u akuzua për trukim ndeshjesh dhe KAS dha pak minuta më parë vendimin, duke lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë të komisionit të disiplinës në UEFA

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.