Si e fitoi Franca Kupen e Botes ne 98- ten?

Si e fitoi Franca Kupen e Botes ne 98- ten?

72
SHPËRNDAJE

Ku kanë kaluar 18 vjet nga Kupa e Botës “Francë 1998” një prej protagonistëve kryesor të kombëtares franceze që u shpall kampion bote ku mundi Brazilin 3-0, Emanuel Pettit ka lëshuar një deklaratë të fortë.

Pettit ka thënë pas 18 vjetësh se Franca e bleu kampionatin botëror dhe nuk e fitoi me meritë.

Ish-mesfushori që shënoi golin e tretë në finalen e 12 Korrikut të vitit 1998 ndaj Brazilit ka thënë se shokët e tij në atë kohë ishin thjeshtë kukulla.

Pettiit ka pranur se çdo gjë ka qenë e inskenuar që Franca të fitonte Kupën e Botës.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.