Rio 2016: Tenisi gjithë surpriza

Rio 2016: Tenisi gjithë surpriza

60
SHPËRNDAJE

Novak Djokovic, motrat Williams dhe francezet Nicolas Mahut/Pierre-Hugues Herbert ne dyshe te eliminuar…turneut olimpik ne Rio nuk i kane munguar surprizat, apo mungesat e emrave te njohur te tenisit boteror per aresye demtimesh.

Tashme disa protagoniste jane jashte turneut ne Lojerat Olimpike ne Rio, duke rezervuar te tjera surpriza ne tenis.

A mos valle po perseritet skenari i Lojerave Olimpike te Athines ne 2004?

Ne ate kohe, tre emra te panjohur kane hypur ne podiumin e meshkujve: amerikani Mardy Fish (2), kileni Nicolas Massu (1) dhe Fernando Gonzalez (3) i cili fitoi edhe medaljen e arte ne dyshe.

Per femra, fituese ishte Justine Henin dhe ne vendin e dyte Amélie Mauresmo, dy emra te njohur te tenisit boteror te femrave.

Pavaresisht se cfare ka ndodhur ne ditet e para, turneu i Rio pritet te rezervoje te tjera surpriza.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.