Rikthim i Apolonise ne basketbollin per femra

Rikthim i Apolonise ne basketbollin per femra

385
SHPËRNDAJE

Pas nje mungese qe zgjati nje vit me ne fund skuadra e basketbollisteve do te jete e pranishme ne sezonin e ardhshem. Ekipi i Apolonise ka nje histori te sukseshme ne kamionatet kombtare e nderkombtare eshte fitues i kupase dhe shume titujve te rendesishem.

Arsyeja e mungeses se ekipit ne ndeshjet e sezonit te shkuar ishin shpenzimet e larta te klubit per te mbajtur ekipin. Ne rradhet e ketij ekipi nuk kishte asnje lojtare nga Fieri dhe te gjitha vinin nga qytetet e tjera dhe kjo ishte nje arsye tjeter qe pengonte ne stervitje.

Tani ekipi do te rikthehet ne fushe pas ndihmes qe dhane basketbollistja e njohur Ermijana Cuko dhe drejtues te klubit shumesportesh Apolonia.

Ne rradhet e ekipit do te jene disa lojtare te njohur si Vqrfi, Velqsi, Shyti, Hysko e te tjere.

Ndeshjet e fazes se pare do te luhen ne nje fushe ende te papercaktuar, ndersa ne fazen e dyte do te luhen te gjitha ne fushen e basketbollit te qytetit te Fierit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.