Ricciardo fiton Grand Prix të Malajzisë, Rosberg kryeson renditjen

Ricciardo fiton Grand Prix të Malajzisë, Rosberg kryeson renditjen

42
SHPËRNDAJE

Australiani Daniel Ricciardo (Red Bull) fitoi sot paradite Grand Prix e Malajzisë, që ishte gara e 16-të nga 21 të tilla të kampionatit të Formula 1.

Pas tij u rendit holandezi Max Verstappen (Red Bull) dhe gjermani Nico Rosberg (Mercedes).

Britaniku rival për vendin e parë Lewis Hamilton (Mercedes) e la garën pas defektit në makinën e tij.

Rosberg ndodhet aktualisht në vendin e parë me 288 pikë, Hamiltonit me 265 pikë dhe Ricciardo me 204.

Në garë janë ende 125 pikë

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.