Portugalia u shpall sonte kampione e Evropës në futboll 

Portugalia u shpall sonte kampione e Evropës në futboll 

111
SHPËRNDAJE

Portugalia u shpall sonte kampione e Evropës në futboll pasi mundi me rezultatin 1-0 ekipin tjeter finalist te Frances.
Pjesa e pare e takimit dhe e gjithe ndeshja u mbyll me rezultatin 0-0.
Ne pjesen e dyte te kohes shtese, ne minuten e 109-te, Eder shenoi nje gol nga jashte zone.
Vlen per t’u permendur fakti se sulmuesi kryesor i Portuglise, Cristiano Ronaldo u demtua rende ne fillim te pjeses se pare nga mesfushori francez, Dimitri Payet.
Ky eshte suksesi i pare i Portugalise ne kete kompeticion.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.