Portieri Claudio Bravo (Barcelona) kalon te Manchester City

Portieri Claudio Bravo (Barcelona) kalon te Manchester City

76
SHPËRNDAJE
epa05489095 FC Barcelona's Chilean goalkeeper Claudio Bravo takes part in the team's training at the Joan Gamper sport complex, outside Barcelona, northeastern Spain, 16 August 2016. The team prepares for the Spanish Super Cup, second leg, match against Sevilla CF at Barcelona's Camp Nou on 17 August 2016. The Spanish Super Cup faces the Spanish Primera Division league winner with the Spanish King's Cup champion. As FC Barcelona won both tournaments, the team will face the runner-up Sevilla CF. EPA/QUIQUE GARCIA

Ish-portieri i Barcelones, Claudio Bravo, ka shkua rne Angli per t’iu nenshtruar vizites mjeksore me  Manchester City dhe per te firmosur me pas kontraten, duke u bere nr.1 i klubit te drejtuar nga Pep Guardiola.

Ardhja e mbrojtesit ekstrem kilen eshte zyrtarizuar ne nje njoftim ne Twitter te klubit (“Welcome to ManAirport C1audio Bravo #flymanchester”).

Kjo levizje eshte bere, pasi Joe Hart, portier i seleksionit anglez, nuk eshte me ne planet e trajnerit katalan, nderkohe qe ne tre ndeshjet e para te sezonit ai ka qendruar ne pankine (Guardiola ka preferuar portierin Willy Caballero).

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.