Polaris MV850 prodhim i SHBA- se

Polaris MV850 prodhim i SHBA- se

43
SHPËRNDAJE

Projektuar për të penguar “armikun si nje mjet fleksibel”, MV850, prodhim i Polar Industries me bazë në SHBA, është ATV e parë ushtarake qe ka përdorur gomat jo-pneumatike.

Ajo ka 77-kuaj-fuqi, motorri 850 cilindra, pa marsha, vetem me gaz, perballon shpejtësi te madhe dhe pershtatet ne te gjitha terrenet.

Ushtria amerikane është duke kërkuar zevendesimin e gomave aktuale te Hummer- it me ato jo-pneumatike duke pare perdorimin me sukses tek Polaris.

Çmimi: 15,000 dollare

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.