Pas tërheqjes nga fusha do jem pranë Kombëtares

Pas tërheqjes nga fusha do jem pranë Kombëtares

39
SHPËRNDAJE

Faqja e insitituacionit më të lartë të futbollit i ka beren sot publicitet Përfaqësueses Kuqezi dhe në mënyrë të veçantë liderit të saj, Lorik Cana.

Madje kapiteni  nëpërmjet një artikulli special, referuar një sërë detajesh te karrierës së tij nga Kosova.

Në 1990 filluan luftërat e shpërbërjes së Jugosllavisë, ku bënte pjesë edhe Kosova. Ne u larguam bashkë me familjen drejt Zvicrës. Shumë bashkëkombas të mi nga Kosova dhe Maqedonia gjetën strehim në Zvicër dhe Gjermani. Kam jetuar dhjetë vite në Zvicër, për t’u larguar më pas në Francë ku edhe kam mësuar nga akademia e PSG.  

Babai im ishte futbollist profesionist. Ai më ka mësuar gjithçka dhe ishte një tip fitimtari. Ai mi dhuroi vlerat, duke më mësuar që të mos dorëzohem asnjëherë”, u shpreh kapiteni kuqezi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.