Nje  ekip tjeter kualifikohet për në ‘Rusi 2018’

Nje  ekip tjeter kualifikohet për në ‘Rusi 2018’

42
SHPËRNDAJE

Gjermania eshte e para në Grupin C të ndeshjeve kualifikuese për “Rusi 2018”. Kampionët e Botës në fuqi, të cilët janë të pamposhtur prej 26 ndeshjesh të njëpasnjëshme, kanë marrë fitoren e tetë radhazi në po kaq ndeshje të luajtura deri tani në këtë grup.

Norvegjia eshte mundur thellë nga  Gjermania me rezultatin  6-0. Falë këtij rezultati gjermanët janë ngjitur në kuotën e 24 pikëve në grup, duke blinduar vendin e parë dhe duke hipotekuar kualifikimin në Botërorin e ardhshëm.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.