Një boksier shqiptar në Austri i kafshoi veshin boksierit serb gjatë një...

Një boksier shqiptar në Austri i kafshoi veshin boksierit serb gjatë një ndeshje në ring.

70
SHPËRNDAJE

Një boksier shqiptar që jeton dhe punon në Austri i ka kafshuar veshin boksierit serb gjatë një ndeshje në ring. Mediat gjermane shkruajnë se Astrit Klementa po luante në Munich duke u përballur me boksierin serb Andrej Pesiç.“Është skandal apo jo, nuk e di, por mund të them se ata nuk ishin sportivë as përpara meçit, ata bënë fyerjet më të rënda të mundshme raciste ndaj meje dhe kombit tim, dhe nuk mund të isha i drejtë në ring, nuk isha mirë në aspektin psikik edhe pse jam munduar që të përmbahem në maksimum por nuk arrita dhe këtë nuk mund ta ndryshoj më. Por, në anën tjetër nuk mund të lejoja që fyerjet të vazhdonin kundrejt meje dhe kombit tim”, ka shkruar boksieri shqiptar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.