Ndahet nga jeta VANGJEL CAPO ,ish trajneri  i ekipit te futbollit te...

Ndahet nga jeta VANGJEL CAPO ,ish trajneri  i ekipit te futbollit te “APOLONISE”

97
SHPËRNDAJE

Xhela sic i theriste cdo fierak ose Vangjel Capo sot ka nderruar jete pas nje semundje akute dhe te papritur.Profesor Xhela do te mbahet mend si dirigjenti i apolonise se viteve 80 me Majacin dhe kompani.Ishte ky trainer futbolli qe ngjiti e emrin e apolonise bashke me ate ekip te mbrekullueshem duke nisur me Lakun, Tegun, Mecen Biten,Pogacen, Tolen Kokurin ,Demcen me ne krye Majacin.Por historia e Xheles vazhdon dhe ne ditet e sotme me suksesin me fut ollin e femrave duke dale kampion per 2017 dhe furnizuar ekipin kombetar te femrave me 6 lojtaret me te mira.Fieri humbi burrin e historise se futbollit sporti edukatorin dhe strategun e kesaj loje magjike familja njeriun e shtrenjte , ,,,,,
Ngushellime familjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.