MotoGp: Rossi synon podiumin në Austin

MotoGp: Rossi synon podiumin në Austin

28
SHPËRNDAJE

Historikisht Austin ka qene nje cirkuit i veshtire per mua dhe Yamaha, por ne 2015 une hypa ne podium (i treti) dhe kete do te synoj edhe kete vit”. Ky eshte objektivi i Valentino Rossi per Cmimin e Madh te SHBA, qe zhvillohet te dielen ne “Circuit of The Americas”, ne Austin (Texas).

“Duhet te punojme shume, pasi do te jete nje gare e veshtitre, duke vleresuar gjithcka, si funksionon motori, gomat, elektronika dhe pista”, eshte shprehur italiani qe piloton per Yamaha.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.