Mayweather mposht në raundin e 10 ,McGregor

Mayweather mposht në raundin e 10 ,McGregor

28
SHPËRNDAJE

Boksi dukej sport i rëndë për Conor McGregor, i cili është mësuar me një tjetër stil luftimi. 12 raunde ishin shumë për të, ndryshe nga kundërshtari i tij që është mësuar me të tilla.
 

Floyd Mayweather pas grushteve të lëshuara pareshtur në raundin e 10, bëri që gjyqtari ta mbyllte ndeshjen në atë moment.
Në një prezencë të madhe njerëzish, Floyd Mayweather provoi edhe një herë se është i pamposhtur, me 50 fitore dhe asnjë humbje në karrierën e tij.


Kështu e mbyll një eksperiencë të gjatë në ring, boksieri 40-vjeçar, i cili provoi se mosha është thjeshtë një shifër.
Conor McGregor në fund të ndeshjes përgëzoi boksierin amerikan, si dhe përshëndeti numrin e madh të irlandezëve që shkuan për ta parë në Las Vegas.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.