M.Siti kunder Real Madrid te veçantat e duelit mes dy ekipeve

M.Siti kunder Real Madrid te veçantat e duelit mes dy ekipeve

31
SHPËRNDAJE

 

– Marselo arriti të shënojë gol në ndeshjen e parë. Kjo nuk ka asnjë të veçantë, deri në momentin që më- son se arriti të finalizojë me këmbën e djathtë.

– Në ndeshjen e fitores 3- 2, u zyrtarizua konflikti mes Murinjos dhe Serxhio Ramosit, duke e lënë mbrojtësin në stol. Ndërkohë, kapiteni Kasijasi nuk festoi te goli i tretë, në shenjë pakënaqësie për raportin me teknikun portugez.

– Për tri minuta, Reali realizoi një përmbysje të paharrueshme. Siti kaloi në avantazh 1-2 në minutën e 85-të, por golat e Benzemasë (87′) dhe Ronaldos (90) bënë që madrilenët të fitojnë 3-2.

– Alvaro Arbeloa shkaktoi penallti në ndeshjen kundër Sitit në Mançester të vitit 2012, duke marrë edhe kartonin e dytë të verdhë. Ai ishte kartoni i fundit i kuq që ka marrë si futbollist i Realit.

– Në verë, Reali dhe Siti u përballën në turneun miqë- sor të Australisë, duke përfunduar me fitoren e spanjollëve 4-1.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.