Liga e Kampioneve: Formacionet e mundshme

Liga e Kampioneve: Formacionet e mundshme

54
SHPËRNDAJE

Formacionet e mundshme te ekipeve per ndeshjet e javes se pare te Liges se Kampioneve, qe do te luhen te marten jane:

Grupi A:

Paris SG: Trapp (ose Areola) – Aurier, Marquinhos, T. Silva, Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Di Maria, Cavani, Lucas

TRajner: Unai Emery (SPA)

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal – Coquelin, Cazorla – Walcott, Özil, Sanchez – Giroud

Trajner: Arsène Wenger (FRA)

Arbiter: Viktor Kassai (HUN)

Bazel: Vaclik – Lang (kap), Suchy, Balanta, Traoré – Xhaka, Fransson – Bjarnason, Delgado, Steffen – Doumbia

Trajner: Urs Fischer (ZVI)

Ludogorets Razgad: Stoyanov, – Y. Minev, Paulinho, Moti, Natanael –  Dyakov, Sasha, Wanderson, Marcelinho, Misidjan – Cafu

Trajner: Georgi Dermendzhiev (BULL)

Arbiter: Aleksei Kulbakov (BJE)

Grupi B:

Dinamo Kiev: Shovkovskiy – Morozyuk, Khacheridi, Vida, Makarenko (ose Antunes) – Gusev (ose Fedorchuk), Sydorchuk (ose Garmash), Rybalka, Buyalskiy – Yarmolenkno, Moraes

Trajner: Serhiy Rebrov (UKR)

Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamsik – Callejon, Milik, Mertens (ose Insigne)

Trajner: Maurizio Sarri (ITA)

Arbiter: William Collum (SKO)

Benfica Lisbonne: Julio César – Semedo, Lisandro, Lindelöf, Grimaldo – Salvio, Fejsa, Horta, Pizzi – Guedes, Mitroglou

Trajner: Rui Vitoria (POR)

Besiktas Istanbul: Tolga – Beck, Marcelo, Tosic, Adriano – Gokhan Inler, Atiba, Oguzhan, Caner, Quaresma – Aboubakar

Trajner: Senol Gunes (TUR)

Arbiter: Milorad Mazic (SER)

Grupi C:

Barcelona: Cillessen (ose Ter Stegen) – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti (ose Mascherano), Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta (kap.) – Messi, Suarez, Neymar

Trajner: Luis Enrique (SPA)

Celtic Glasgow: Celtic (SCO): De Vries – Lustig, Sviatchenko, K. Touré, Tierney – Bitton, Brown – Forrest, Rogic, Sinclair – Dembélé

Trajner: Brendan Rodgers (IR)

Arbiter: Ovidiu Hategan (RUM)

Manchester City: Bravo – Sagna, Otamendi, Kompany, Kolarov – Fernando – Sané, Silva, De Bruyne, Nolito – Agüero

Trajner: Pep Guardiola (SPA)

Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Jantschke – Strobl, Kramer – Traore, Wendt – Stindl – Raffael, Hazard

Trajner: André Schubert (GJER)

Arbiter: Björn Kuipers (HOL)

Grupi D:

Bayern Munich: Neuer – Lahm, Martinez, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal, Thiago, Müller, Ribery – Lewandowski

Trajner: Carlo Ancelotti (ITA)

Rostov: Dzhanaev – Kalachev, Papa Gueye, Navas, Mevlja (ose Prepelita), Terentyev – Gatcan, Noboa, Erokhin – Poloz (ose Doumbia), Azmoun

Trajner: Ivan Daniliants (MDA)

Arbiter: Anthony Taylor (ANG)

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Isimat-Mirin, Moreno, Willems – Propper, Hendrix, Ramselaar – Narsingh, De Jong, Pereiro

Trajner: Philip Cocu (HOL)

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Savic, Godin, Filipe Luis – Koke, Saul, Gabi (kap.), Carrasco – Griezmann, Torres (ose Gameiro).

Trajner: Diego Simeone  (ARGJ)

Arbiter: Martin Atkinson (ANG)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.