Kombëtarja mbërrin sot në Shqipëri, ja oraret e ceremonive zyrtare

Kombëtarja mbërrin sot në Shqipëri, ja oraret e ceremonive zyrtare

77
SHPËRNDAJE

Kryeministria ka dhene detaje te tjera mbi oraret e ceremonive te kombetares shqiptare pas kthimit ne atdhe.

Ja axhenda e orareve të ceremonive zyrtare:

Mbërritja në aeroporti “Nënë Tereza”: 15:30
Ceremonia e pritjes në aeroportin “Nënë Tereza”: 15:45
Ceremoniali i dhënies së “Çelësit të qytetit” Bashkia Tirane: 16:15-16:30
Ministria e Punëve të Jashtme aplikimi për pasaportën diplomatike: 16:40-17:10
Kryeministri (COD), pritje nga Kryeministri: 17:15-18:10
Fan Zone, koncerti festiv : 18:20- 19:50

Nga aeroporti “Nënë Tereza” dhe deri përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” kombëtarja do të udhëtoje me autobus të hapur.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.