Kandidati i tretë për presidencën e UEFA-s, spanjolli Angel Maria Villar

Kandidati i tretë për presidencën e UEFA-s, spanjolli Angel Maria Villar

123
SHPËRNDAJE

Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit (RFEF) dhe zv/president i UEFA, Angel Maria Villar, është kandidat për presidencën e instancës evropiane të futbollit, bëri të ditur të martën RFEF.

Që nga pezullimi i Michel Platini më 9 maj, Angel Maria Villar, i cili ka marrë përgjegjësitë e presidentit, është kandidati i tretë i deklaruar për të zëvendësuar francezin, pas holandezit Michael van Praag dhe sllovenit Aleksander Ceferin.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.