Joshua fiton sfiden ndaj Klitchko

Joshua fiton sfiden ndaj Klitchko

59
SHPËRNDAJE

Anthony Joshua u shpall kampion bote në peshat super të rënda të versioneve WBA, IBF, dhe IBO.

Vetëm 11 raunde rezistoi Wladimir Klitschko i cili u hodh ‘nokaut’ nga Joshua, ndërsa gjyqtari i ndeshjes nuk mund ta vazhdonte pasi ukrainasi u pa në një gjende të rënduar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.