Incidente të tifozëve kroatë dhe turq, UEFA merr vendimin të hënën

Incidente të tifozëve kroatë dhe turq, UEFA merr vendimin të hënën

50
SHPËRNDAJE

Federatat e Kroacise dhe te Turqise do te njihen te henen me sanksionet e UEFA-s pas incidenteve te se premtes te dhjetra tifozeve te tyre ne stadiumet e Saint-Etienne dhe te Nice, beri te ditur te shtunen instanca drejtuese e futbollit evropian.
Incidentet e tifozeve te Kroacise ndodhen ne stadiumin e Saint-Etienne, ndersa ato te tifozeve te Turqise ne stadiumin e Nice, duke hyre ne fushen e lojes, per thirrje raciste etj.
Ne nje rast te tille, UEFA ka marre masa dite me pare edhe ndaj Rusise, duke e paralajmeruar per perjashtim nga kompeticioni ne rast te perseritjes se akteve te dhunshme te tifozeve ruse ne stadiume apo rruget e qyteteve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.