Holandezi Bjorn Kuipers do drejtoje ndeshjen çerekfinale France – Islande te dielen

Holandezi Bjorn Kuipers do drejtoje ndeshjen çerekfinale France – Islande te dielen

85
SHPËRNDAJE

Gjyqtari holandez Björn Kuipers do te drejtoje ndeshjen çerekfinale te Euro-2016 mes Frances dhe Islandes, te dielen ne Stade de France (ora 21.00).
43-vjeçari ka drejtuar edhe ndeshjen e dale barazim mes Gjermanise dhe Polonise (0-0) ne turin e pare.
Ai ka drejtuar finalen e Europa League ne 2013, finalen e Kupes se Konfederatave ne 2014, si dhe finalen e Liges se Kampioneve ne 2015.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.