Griezman dhe Dechamp dergojne gjelat ne finale

Griezman dhe Dechamp dergojne gjelat ne finale

73
SHPËRNDAJE

Pas nje ndeshje shume te mire qe zhvilluan skuadrat gjysmefinaliste Franca dhe Gjermania, fatin e lojes e vendosi nje lojtar Griezman. Ai shenoi dy here ne porten e gjermaneve heren e pare me penallti dhe per te dyten here nga nje goditje brenda zones. Kjo e sotmja ka qene nje ndeshje qe nuk i ka munguar spektakli dhe pse ka fitimtare dhe te humbur. Loja e bukur e te dy ekipeve ka entuziazmuar se tepermi dhe shikuesit e ndeshjet ne lokalet e shumta.

Sot u zbulua dhe finalisti i dyte i ndeshjes se fundit te Kamiponatit Europian te Futbollit, ajo do te jete Franca. Nje perballje e forte do te jete ndeshja finale midis Frances dhe Portugalise.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.