Franca kualifikohet duke kthyer rezultatin në 2-1 kundër Irlandës

Franca kualifikohet duke kthyer rezultatin në 2-1 kundër Irlandës

58
SHPËRNDAJE

Franca arrin të kualifikohet kundër Irlandës duke kthyer rezultatin në pjesën e dytë në 2-1.

Ndeshja e vlefshme për 1/8 e finaleve u luajt në stadiumin “Parc Olympique Lyonnais” në preni të rreth 60 000 spektatorëve ku protagonistët e golave ishin Brady R. që nxorri Irlandën në avantazh që në minutën e dytë duke shndërruar në gol një njëmbëdhjetëmetërsh; Griezmann A. do të barazojë dhe do t’i dhurojë Francës fitoren në pjesën e dytë në minutat 58 dhe 61.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.