FIFA:Portieri më i mirë i vitit 2017

FIFA:Portieri më i mirë i vitit 2017

84
SHPËRNDAJE

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka lënë prapa Keylor Navasin dhe Manuel Neuer për të fituar çmimin “Portieri i vitit 2017” nga FIFA.Kishim një sezon fantastik, por jo mjaftueshëm për të fituar në Europë. Shpresoj këtë vit mund të luajmë më mirë, sepse dua ta përfundoj karrierën me një titull të rëndësishëm. Ky çmim vjen falë shokëve, trajnerit e të gjithëve, faleminderit”, ka thënë Buffon.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.