FIFA shpall ‘Lojtarin më te mirë te vitit 2017’

FIFA shpall ‘Lojtarin më te mirë te vitit 2017’

104
SHPËRNDAJE

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka lënë prapa Lionel Messin dhe Neymar për të fituar çmimin “The Best” ose “Lojtari më i mirë i Vitit” nga FIFA.


Ronaldo shkëlqeu në vitin 2017 duke fituar La Ligën, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Spanjës dhe Superkupën e Europës, ndërsa u shpall golashënuesi më i mirë në Champions me 12 gola.
CR7 u bë futbollisti i parë në histori që arrin të shënojë 100 gola në Ligën e Kampionëve, teksa tani numëron gjithsej 110 finalizime.
Ky ishte çmimi i dytë “The Best” për Ronaldon që kur FIFA u nda nga “France Football”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.