Fieraku Frenki Rukaj, shpallet Kampion i Europes ne Taekwon

Fieraku Frenki Rukaj, shpallet Kampion i Europes ne Taekwon

367
SHPËRNDAJE

Dikur kampion ne Shqipëri sot kampion i Europës.Diten e sotme, fieraku Frenki Rukaj, shpallet Kampion i Europes në Taekwon  të organizuar në Lublin të Polonisë. Është hera e dytë që ky sportist i suksesshëm e fiton këtë titull. Frenki Rukaj ka lindur në Fier në 26 shtator të vitit 1998 ku ka ndjekur studimet në shkollën 9 vjeçare ‘’Kristaq Shtëmbari’’ dhe gjimnazin ‘’Janaq Kilica’’. Prej një viti ai përfaqëson kombëtaren suedeze në këtë sport. 

Frenki Rukaj ruan lidhje të forta me qytetin e tij të Fierit ku banon edhe familja e tij. Neoalb i uron kampionit fierak suksese te metejshme dhe ne ngjyrat e kombetares sone 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.