Edhe Kosova me stadium te ri

Edhe Kosova me stadium te ri

180
SHPËRNDAJE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vazhdon të jap premtime nga pozita e tij për projekte që kanë të bëjnë me Qeverinë e Kosovës.

Ai në rrjetin social facebook ka shkruar se pas anëtarësimit në UEFA dhe FIFA, kombëtares së Kosovës i duhet një vend dinjitoz për zhvillimin e garave ndërkombëtare.

“Do të bëjmë çmos, që sa më parë të fillojë ndërtimi i stadiumit të ri në kryeqytet, me kapacitet prej 30 mijë ulëse, i prezantuar kohë më parë. Vetëm kështu, anëtarësimi në UEFA dhe FIFA merr kuptim”, ka shkruar ai.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.