Claudio Ranieri merr Cmimin Kombëtar “Enzo Bearzot”

Claudio Ranieri merr Cmimin Kombëtar “Enzo Bearzot”

44
SHPËRNDAJE

Claudio Ranieri, trajneri qe shpallit kampion te Anglise ekipin e Leicester City, do te marre te henen ne Rome Cmimin Kombetar “Enzo Bearzot”, qe jepet nga unioni sportiv Acli, ne bashkepunim me Federaten Italiane te Futbollit.
Ceremonia do te nderohet edhe nga presidenti i federates, Carlo Tavecchio dhe presidenti i komitetit olimpik, Giovanni Malagò.
Enzo Bearzot Cmimi “Bearzot” jepet per trajneret italiane te futbollit. Ai eshte krijuar ne 2011 dhe ne vitet e kaluara ate e kane marre keta trajnere: Cesare Prandelli, Walter Mazzarri, Vincenzo Montella, Carlo Ancelotti e Massimiliano Allegri.
Enzo Bearzot (26 shtator 1927- 21 dhjetor 2010), ka luajtur futboll si mbrojtes e me pas ka drejtuar ekipin kombetar te Italise. Ne Boterorin e 1982 nen drejtimin e tij, Italia u shpall kampione bote

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.