Chris Andersen bashkë me LeBron James në krye të Cleveland

Chris Andersen bashkë me LeBron James në krye të Cleveland

125
SHPËRNDAJE

Amerikani Chris Andersen do te bashkohet te Cleveland me superyllin e NBA, LeBron James, ish-shokun e tij tek ekipi i Miami, me te cilin ka fituar titullin e kampionit ne 2013, shkruante shtypi amerikan.

Andersen, 38 vjec, i njohur per tatuazhet e shumta ne trup si dhe lojen e tij agresive, ka nenshkruar nje kontrate per nje vit me Cavaliers, te shpallur kampione te NBA muajin e kaluar.

Ai ka kaluar dy sezone e gjysme te Miami (2013-16) para se te luante me Memphis gjate sezonit 2015-16.

Andersen ka debutuar ne NBA ne 2001 me Denver.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.