Bashkia Fier nis procedurat ne shitje te aksioneve te KF /Apollonia

Bashkia Fier nis procedurat ne shitje te aksioneve te KF /Apollonia

248
SHPËRNDAJE

Mbledhja e Keshillit te Bashkise Fier ka shpallur sot shitjen e aksioneve per Klubin e Futbollit Apollonia. Ky vendim i bashkise Fier ka ardhur pasi aksioneri kryesor kerkon te largohet pasi nuk ka mundesi financiare per te perballuar shpenzimet( disa muaj pa u paguar lojtaret). Bashkia Fier ka rreth 38 % te aksioneve te te gjithe kapitalit nderkohe qe pjesa tjeter prej 62% e aksioneve i perket aksionerit Koco Kokedhima qe eshte edhe president i KF Apollonia.Ne mbledhjen e keshillit te Bashkise kreu i Bashkise Armando Subashi eshte shprehur per te rritur me gati 1% kapitalin e aksioneve qe i takon bashkise per te zgjeruar kapitalin dhe per te rritur fitimin nga shitja nese do te afrohen bleres.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.