A mund te luajne Shaqiri dhe Xhaka per Kosoven?

A mund te luajne Shaqiri dhe Xhaka per Kosoven?

48
SHPËRNDAJE

Por, gazeta më e madhe zvicerane, “Blick”, pyet se a mund të ndodh që dy yjet e Zvicrës, Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka ta lënë ekipin helvetik për të luajtur për Kosovën.

UEFA i ka thënë gazetës zvicerane që këtë pyetje t’ia drejtojë FIFA-s. Kjo e fundit i ka thënë gazetës zvicerane se pasi ta merr ndonjë vendim UEFA për Kosovën, atëherë organet e FIFA-s do ndërmarrin hapat tjerë. Por, për çështje tjera, si për Shaqirin e Xhakën, FIFA nuk ka mundur të komentojë. “Ne nuk mund të flasim për çështje hipotetike”, ka thënë FIFA.

Por, më moti kësaj gazete një zyrtar i FIFA-s i pati thënë se gjasat janë të mëdha që Shaqiri e Xhaka të luajnë për Kosovën, nëse ata duan ta bëjnë këtë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.