17 milionë telespektatorë kanë ndjekur në M6 ndeshjen Francë- Islandë

17 milionë telespektatorë kanë ndjekur në M6 ndeshjen Francë- Islandë

62
SHPËRNDAJE

Me se 17 milione telespektatore kane ndjekur te dielen ne mbremje ne  M6 ndeshjen France- Islande, çka tregon nje rritje te numrit te tyre para ekranit te vogel si ne France, ashtu dhe ne vende te ndryshme evropiane.
Fitorja franceze ne çerekfinale (5-2) ka patur audiencen me te mire ne France qe prej nente vjetesh: 17,2 milione telespektatore, audienca me e mire ne historine e M6.
Ne Mbreterine e Bashkuar, ndeshja ku Anglia u eliminua perballe Islandes (2-1) me 27 qershor ka patur inetresin e 60% te telespaktatoreve, nje rekord qe prej 2014, sipas ITV cituar nga Guardian.
Telespektatoret ne vende te ndryshme kane patur audience qe ka shkuar deri ne 80%, si ne Gjermani dhe Itali per ndeshjen çerekfinale mes tyre te shtunen.
Islandezet kane qene me te pasionuarit pas ekipit te tyre ne pjesemarrjen e pare ne nje kompeticion te tille nderkombetar. ne nje perqindje pothuajse te pabesueshme  (99,8%) ne ndeshjen e fituar nga Islanda ndaj Anglise.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.