SPAK sekuestron vilën e partneres së Arben Ahmetajt në Hamallaj

SPAK sekuestron vilën e partneres së Arben Ahmetajt në Hamallaj

63
SHPËRNDAJE

Sekuestorhet vila e partneres së izh zv.kryeministrit Arben Ahmetaj. Siç mëson Faxneës, SPAK ka sekuestruar vilën e bashkëjetueses Eriola Hoxha në zonën e Hamallajt.

Më 9 mars, Byroja Kombëtare e Hetimit ka kryer kontrolle në shtëpinë e ish- gruas dhe partneres aktuale të Ahmetajt.

Ish-zv.kryeministri, aktualisht deputet i PS-së ka ankimuar pak ditë më parë vendimin për kontrollin e banesave të ish-gruas dhe partneres së tij. Ahmetaj kërkon nga Apeli i GJKKO shpalljen të pakushtetueshëm dhe të paligjshëm të vendimit të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë.

S'KA KOMENTE