SPAK godet grupin e trafikut të drogës, zbardhen emrat e 20 të...

SPAK godet grupin e trafikut të drogës, zbardhen emrat e 20 të arrestuarve

488
SHPËRNDAJE

SPAK ka goditur një grup kriminal që merrej me trafik lëndësh narkotike teksa në pranga kanë përfunduar disa persona.

Operacionit i SPAK u koordinua në bashkëpunim me autoritetet italiane, më konkretisht me prokurorinë e Firences dhe Eurojust. Në kuadër të këtyre hetimeve u lëshuan 20 urdhër-arreste, nga të cilat janë ekzekutuar deri tani 14. Dosja përbehet nga 105 faqe ku përfshihen dhjetra biseda të transkriptuara mes anëtareve të grupit të strukturuar kriminal.

Janë zbardhur dhe dokumentuar një sërë episodesh tëë trafikimit të lëndëve narkotike, si ndaheshin rolet mes anëtarëve të grupit.

“Koka” e grupit është Endrit Bakiu, ndërsa pjesa e tjeter kanë pasur rolin e transportuesit te lendës narkotike. Mësohet se bëhet fjalë për kanabis sativa në formën e çokollaës.

Pjese e grupit jane:

Endrit Bakiu
Suko Pajo
Artur Sulaj
Arian Tola
Fadjon Çami
Viron Lekaj
Artan Agalliu
Shpëtim Pjeshka
Jani Çavo
Kudret Rustemaj
Besnik Ruçi
Pirro Çapi
Jani Meçja
Edmond Kabashi
Tomi Hila
Leonard Nergjoni
Artin Kurti
Astrit Miska
Ervis Çvilo
Mirash Gjoni
Sonila Sula (arrest shtëpie)

S'KA KOMENTE