Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

275
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë me 105.7 lekë dhe është shitur me 106.5 lekë teksa e ka nisur këtë javë në kuota të qëndrueshme por duke humbur pikë gjatë fundjavës në raport me javën e kaluar.

Monedha europiane e ka nisur javën nën nivelin e 114 lekëve teksa blihet sot me 113.9 lekë dhe shitet me 114.4 lekë në raport me javën e kaluar sipas kursit të këmbimit lokal.

Franga zvicerane blihet mëngjesin e sotëm me 114.6 lekë dhe shitet m e 115.5 lekë duke regjistruar rritje në raport me javën që lamë pas referuar tregut të brendshëm valutor.

Paundi britanik edhe ai ka shënuar një rritje të lehtë të kuotës këtë të hënë pasi në raport me javën e kaluar është blerë sot me 129 lekë dhe është shitur me 130.1 lekë.

S'KA KOMENTE