Zjarri perfshin ne mesdite siperfaqet ne “Sheq te Madh”

Zjarri perfshin ne mesdite siperfaqet ne “Sheq te Madh”

876
SHPËRNDAJE

Nje zjarr i permasave te medha ka perfshire tokat bujqesore ne Sheq te madh. Zjarri eshte konstatuar nga banore te zones qe ka lajmeruar punonjesit zjarrfikes te ciletvazhdojne te luftojne me flaket te cilat ndohmohen edhe nga era e forte. Mendohet se eshte zjarrvenie ne tokat qe jan korrur nga gruri dhe qe me pas ndizen per te rimbjell siperfaqen e tokes bujqesore me kultura bujqesore

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.