Zjarr ne malin Partizan ne Berat

Zjarr ne malin Partizan ne Berat

157
SHPËRNDAJE

Zjarr ne malin Partizan ne Berat. Zjarri ka perfshire nje sip prej rreth 3-4 ha me pisha shekullore. Kurora e gjelber ne Malin Partizan ndodhet perbri lagjes muzelae Gorice dhe perballe lagjes Muzeale Mabgalem. Zjarri po perhapet per shkak te pamundesise se futjes se mjeteve zjarrefikese dhe temperaturave te larta.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.