Zjarr i fuqishem ne fushen e plehrave Fier

Zjarr i fuqishem ne fushen e plehrave Fier

114
SHPËRNDAJE

Perfshihet nga flaket fusha e mbetjeve urbane ne qytetin e Fierit. Zjarri ka ndodhur kete pasdite te se Dieles . Si pasoje e zjarrit te rene, shtellunga tymi kane mbuluar disa lagje te Fierit. Mendohet se zjarri eshte vetmdezur si pasoje e temperaturave te larta. 

Fusha e mbetjeve urbane, ze nje siperfaqe prej 6ha. Ajo  ndodhet aty qe prej kohes se diktatures, nuk eshte hera e pare qe ajo vetndizet duke cliruar ne mdjedis nje shumellojshmeri gazrash nga djegja e mbetjeve te ndryshme perfshir dhe ato kancerogjenet. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.