Vjedhja e energjise, 7 te arrestuar ne Fier

Vjedhja e energjise, 7 te arrestuar ne Fier

425
SHPËRNDAJE

Vetem ne dy muajt e pare te ketij viti jane arrestuar nga policia 7 persona te cilet jane kapur duke cenuar sistemin e matjes se energjise apo kane kryer lidhje te paligjshme ne banesen e tyre.

Sipas OSHE Fier kontrollet dhe ndeshkimet per vjedhje te energjise elktrike do te vijojne per aq kohe sa evidentohen persona te cilet kerkojne te perfitojne ne menyre abuzive dhe te vjedhin kete sherbim .

Si rezultat i kontrolleve , masave penalizuese per abonente abuzues ne sistemin e matjes por edhe sensibilizimit per pagimin e faturave te konsumit te energjise jane ulur ndjeshem humbjet ne rrjet. Sipas OSHE Fier mesohet se vetem per kete periudhe ka nje reduktim te nivelit te humbjeve ne rrjet ne 20%

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.