Vjedhin 300 mij lek ne nje dyqan ne FIER,arrestohet 17 vjecari 

Vjedhin 300 mij lek ne nje dyqan ne FIER,arrestohet 17 vjecari 

137
SHPËRNDAJE

Fier 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-A.B, 17 vjeç, banues në fshatin Baltëz, Fier.

 

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit V.K, 23 vjeç, banues në fshatin Drizë, Fier.

 

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë thyer xhamin e derës së dyqanit të shtetasit B.S në lagjen “16 Prilli” Fier, dhe kanë marë rreth 300 mijë lekë të vjetra.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhja” parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.