Vizitoret e pare ne Ujevaren e Hinkes ne Peshtan, surprizat (video)

Vizitoret e pare ne Ujevaren e Hinkes ne Peshtan, surprizat (video)

2553
SHPËRNDAJE

Pas jehones qe mori ne rrjetet sociale Ujevara 20 m e larte e “Hinkes” ne zonen e Peshtanit tani eshte kthyer ne nje destinacion per vizitoret .Te paret vizitore qe shkelen nga keto ane me bimesi te virgjer kane qene mesues dhe nxenes te shkolles “Jakov Xoxa”. Kurioziteti dhe prekja  e realitetit per keto vende shume prane qytetit te lindjes e bejne me interesant udhetimin

13413578_1297335536951132_8427087654582085058_nPak kilometra larg qytetit te Fierit fillon udhetimi me furgon deri ne afersi te ujevares. Ne fshatin Peshtan- Bregas ndalojme per te vazhduar ne kembe per disa kilometra.13466269_1297335596951126_3877471861816042714_n

Natyren ketu e ben edhe me te  bukur flladi i eres se fresket dhe gjelberimi . Pjesa me e veshtire e udhetimit nuk ka ardhur akoma. Ecja ne terrenin e thyer dhe midis shtigjeve eshte nje sport pak i njohur ne Shqiperi megjithese ben mire per shendetin. Morali i grupit eshte i larte, te gjithe mezi presin qe te s13346665_1297336473617705_7852845164424911147_nhikojne ujevaren. Midis gjelberimit dhe bimesise se dendur arrijme te dalim ne nje pllaje te vogel, pas se ciles duket nje lugine. Jemi shume afer por kete e di vetem udherrefyesi. Pasi kalojme dhe nje perrua te vogel ku disa prej nesh lagen dhe kembet tashme kemi ardhur prane destinacionit qe kerkonim. Pas pothuajse nje ore rruge ne kembe jemi aty tek ujevarra e famshme e Peshtanit. Te gjithe nxitojne te dalin ne fotografi, dikush edhe duke u futur ne uje.13450790_1297344963616856_6396526855272899847_n13413576_1297338406950845_8989217786149101379_n

13450790_1297344963616856_6396526855272899847_n

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.