Vidhet servisi ne Fier dhe nje makine BMW,ne kerkim autori i dyshuar

Vidhet servisi ne Fier dhe nje makine BMW,ne kerkim autori i dyshuar

548
SHPËRNDAJE

Komisariati i Policisë Fier Më datë 27.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier dhe punohet për kapjen e shtetasit A.H, 29 vjeç, pasi sepse gjatë natës, në lagjen “Afrim e Ri”, ka vjedhur me thyerje servisin e shtetasit E.K, 29 vjeç, ku ka marrë mjetin tip “BMW” në pronësi të shtetasit T.Z, 57 vjeç, 1 kompjuter Lap Top dhe disa vegla e paisje pune të servisit. Neni 134/1 i Kodit Penal. Gjithashtu, gjatë natës në lagjen “Afrim e Ri”, ka shqyer qepenin e magazinës në pronësi të Ndërmarrjes së Mirëmbajtjes së Rrugëve dhe ka tentuar të vjedhë materiale, por nuk ka arritur të kryejë vjedhjen. Neni 134/1 e 22 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.