Video/Virusi gripal , mbush dyert e pediatrise Fier

Video/Virusi gripal , mbush dyert e pediatrise Fier

464
SHPËRNDAJE

Virusi i gripal ka mbushur dyert e pediatrIse Fier . Sipas mjekes se vetme qe  kryente vizitat nw kete spital ne diten e sotme ,ka disa dite qe situata e ketij fluksi eshte e larte. Vetem ne nje dite rregjistrohen 120 vizita ambulatore dhe mbi 20 shtrime ne spital.Simptomat qe shoqerojne kete virus gripal jane temperatuara e larte si dhe veshtiresi ne rruget e frymemarrjes . Sot ministria e shemdetesise ka shpallur gjendjen e emergjences duke dhene urdher mbylljen e shkollave dhw kopeshteve

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.