Video/Verria ne protest ,pengojne punimet per ngritjen e impiantit te plehrave

Video/Verria ne protest ,pengojne punimet per ngritjen e impiantit te plehrave

200
SHPËRNDAJE

Banoret e Verrise ne Fier jane ngritur perseri ne proteste ne diten e sotme kunder ndertimit te impiantit te mbetjeve urbane. Ata kundershtojne ndertimin e impiantit te djegies dhe depozitimit te plehrave ne tokat e tyre. Ashtu sic beri Mbyeti dhe Mbrostari edhe keta banore jane te vendosur per te mos lejuar kete projekt i cili rrezikon shendetin e tyre dhe helmimin e tokave bujqesore.

Dje dhe sot policia ka qene ne hapsiren ku do te ngrihet impianti duke komunikuar me protestuesit per te liruar dhe mos penguar sheshin e punimeve dhe mjeteve .

 Sipas banoreve protestues te Verrise ata jane kercenuar nga policia se do te procedohen por protestuesit jane shprehur se jane ne te drejten e tyre pasi ky eshte vendi ku ata jetojne dhe punojne dhe prandaj duhet te pyeten

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.